Informace pro majitele: Prodáváte již dlouho?

Rozhodl jsem s tímto článkem trochu ujasnit, proč majitele nemovitostí dlouho musejí nemovitost prodávat. Respektive, kde je chyba.

Důvodů může být samozřejmě hned několik.

Fotografie a půdorys (popřípadě 3D půdorys):4

Kvalitní fotografie jsou základem každé nabídky. O tom jsem již psal v minulých článcích, proč jsou fotografie tak důležité. Předpokládám, že ani Vás by nezaujala nabídka nemovitosti, na které je s prominutím bordel. Ať již to jsou osobní věci prodávajícího všude po bytě, prach či dokonce domácí mazlíček nebo rodinní příslušníci. Dbejte na pořádek pro fotografování, ale i při prohlídkách. Půdorys je stejně tak důležitý, jako jsou fotografie či popis nemovitosti. Potencionální zájemce se v nemovitosti lépe zorientuje a v hlavě hned začne myslet na tím, jak by mohl prostory vybavit. K tomu však lépe slouží právě zmiňovaný 3D půdorys.

Popis nabízené nemovitosti:

Pokud nemáte kvalitně zpracovaný popis, který by upoutal zájemce, je zbytečné nemovitost prodávat. Je stejně důležitý, jako fotografie.

Cena (kamarád či nepřítel):

Ať se Vám to již líbí či nikoliv, většina majitelů, kupujících, ale i realitních poradců neustále řeší CENU. Majitel chce pochopitelně co nejvyšší částku. Kupující naopak nejnižší a poradce potřebuje nastavit reálnou cenu, která je kompromisem jak pro majitele, tak kupujícího. Důležitá informace je však ta, že nemovitost a její cenu neurčuje majitel, ale trh. Proto je důležité skutečně určit cenu tak, aby se nemovitost prodala rychle a nebyla na internetu příliš dlouho. Je důležité si také uvědomit, že ceny nabízených nemovitostí, jsou nabídkové, nikoliv prodejní a v tom je rozdíl a to z pravidla 10%.

Zprostředkovatel:pourquoi-choisir-la-sas-300x289

Toto je další důvod, který mne napadá, proč se nemovitostí nemohou prodat. Konkrétně o výběr toho správného zprostředkovatele, který se Vám postará o marketingovou kampaň Vaší nemovitosti. Ne však jen na internetu na realitních serverech, ale také aktivně vyhledávat potencionálního kupujícího. Co si budeme nalhávat. Jsou realitní makléři, kteří „naberou“ nemovitost do svého portfolia, udělají si pomyslnou čárku za „náběr“ a čekají, jestli se jím někdo ozve. Jsou zde, ale i tací, kteří toto nedělají a aktivně se o Vaší nemovitost zajímají, prezentují všemi možnými způsoby. A především se Vám snaží pomoci.  

Problém může být samozřejmě i někde jinde, ale to lze posoudit individuálně. Chcete vědět, proč se Vaše nemovitosti ještě neprodala? Prosím, kontaktujte mě a já Vám vše vysvětlím.